Tercih Edebileceğiniz 12 Perde Modeli

Evinizde, Odalara Göre Tercih Edebileceğiniz 12 Perde Modeli

Evleri en şık gösteren aksesuarlardan biri hiç şüphesiz perdelerdir. Eve mahremiyet kazandıran perdeler, çoğu zaman şıklığı tamamlayan parçalar oluyor. Yeni bir eve taşınıldığında ilk yerleştirilen eşya da perdeler olur. Ancak perde takılırken hangi odaya takıldığı, odanın ne kadar güneş aldığı ve odaların hani amaçla kullanılacağı gibi etkenler perde seçiminde etkili oluyor. Mesela yatak odası çok güneş alıyorsa burada karartma perde tercih etmek önemli. Oturma odası ise burada stor, fon veya zebra perdeler tercih edilebilir. Adana’da satılık daire yaparak vatandaşları ev sahibi yapan Handan Karay İnşaat, evinizde tercih edebileceğiniz perde çeşitlerini sizler için derledi.

1. Stor Perdeler

Şık ve modern bir görünümü olan stor perdeler renk çeşitleri, modeli ve kullanışlı olması nedeniyle evin her bölümünde tercih edilebilir. Oturma odalarında genelde açık renkli stor perdeler tercih edilir.

2. Tül Stor Perdeler Mutfaklarda

Çok kullanışlı perde çeşitlerinden biri de tül stor perdelerdir. Özellikle aydınlık olmasını istediğiniz mutfak ile salon ve oturma odasının ayrı kullanıldığı evlerde oturma odasında tül stor perdeler çok kullanışlıdır.

3. Zebra Perde

Stor perde çeşitlerinden zebra perde her odada kullanılabilir. Özellikle ışığı istenildiği zaman kesme özelliği nedeniyle tercih edilebilir.

4. Fon Perde

Stor perde tercih etmeyenler için en iyi alternatiflerden biri fon perdedir. Hem desen çeşitliliği hem de renk ve desene göre her oda için farklı alternatifler bol olduğu için tercih sebebi olan fon perdeler, odalarınıza ayrı bir şıklık getirecektir. Bunun yanında yere kadar uzanan perdeler de odalarınızı daha alımlı gösterecektir. Ancak perdenin geldiği yerde kalorifer bulunuyorsa, ısı dağılımının önüne geçmemek için kısa perde tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

5. Tül Perde

Her ne olursa olsun toplumumuzda insanlar tül perdeden vazgeçmez. Her zaman zarif ve şık seçenekleri ile evlerde en çok kullanılan perde çeşitlerinden biri olan tül perdeler, her zaman odaları süsler.

6. Ofislerde Jaluzi Perde

Jalize perdeler genellikle ofis olarak kullanılan alanlarda tercih edilmektedir. Ancak son zamanlarda evlerde kapalı balkonlar ve mutfaklarda da kullanılmaya başlandığı görülüyor.

7. Sade ve Şık Saten Güneşlikler

Yatak odalarında daha çok tercih edilen saten perdeler, saten nevresimleri de tamamlayarak bir konsept oluştururlar. Salon veya oturma odasında daha şık bir görüntü isteyen vatandaşlar saten perdeler de tercih edebilirler.

8. Salonlarda Tek Renk Fon Perdeler

Evlerimizde genellikle en sade ve şık mobilyalar salonlarda bulunur. Bu mobilyaları tamamlamak için de genellikle tek renk koyu fon perdeler ile açık renk tül perdeler kombine edilerek kullanılır.

9. Mutfakların Favorisi Pötikare Deseni

Pötikare desenli tekstil ürünleri uzun yıllardır mutfaklarda vazgeçilemeyen modellerdir. Dolayısıyla pitökare desenli perdeler mutfaklarda tercih edilebilir.

10. Balkonlarda Bağcıklı Perdeler

Evlerde en çok güneş alan yerlerden biri balkonlardır. Eğer balkonlarınız kapalıysa güneşten korunmak için perde tercih edersiniz. Balkonlarınız koyu renk camdan oluşmuyorsa bağcıklı perdeleri tercih edebilirsiniz.

11. Genç Odalarında Renkli Perdeler

Çocuklarınızın zamanlarının büyük bir kısmını geçirdiği genç odalarında ise daha canlı renkler tercih edilebilir. Korniş, rüstik ve halkaya uyumlu renkli perdeler genç odaları için en uygun seçim olacaktır.

12. Çocuk Odası Perdeleri Eğlenceli

Çocuk odalarındaki perdeler için de birbirinden güzel çok sayıda model bulmak mümkün. Kız ve erkek çocuk odaları için renkli, çeşit çeşit desenli modellerle çocuk odalarını daha ferah ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş

Copyright © 2024 HANDAN KARAY İNŞAAT. Tüm Hakları Saklıdır.

<