Kentsel Dönüşüm

Adana Handan Karay İnşaat Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşüm, gerek altyapı gerekse zemin anlamında güvenli bir yaşama izin vermeyen, ekonomik ömrünü tamamlamış yeni binaların yıkılarak yerine yeni yönetmeliklere uygun yapılar yapılmasına denilmektedir.

Doğal afetlere karşı hazırlı olmak, bu afetlerden kaynaklanabilecek zararları en aza indirmek amacıyla yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları, vatandaşların eski ve konforsuz evlerini yenileme fırsatını da beraberinde getirdi.

Ülkemizde 6306 sayılı Kanun ile birlikte kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazanmaya başladı. Yeni kanunda afet riski altında bulunan, depreme karşı dayanıklı olmayan, güvenli yaşamı tehdit eden yapıların belirlenmesi ve yıkılması noktasında gereken karar çoğunluğu konusunda düzenlemeler yapıldı. 31 Mayıs 2012’de yürürlüğe giren kanunda, bakanlığın ‘ekonomik ömrünü tamamlamış’ diye rapor verdiği binalarda, konut sahiplerine yeniden yaptırma, dairelerin büyüklüğü ve müteahhit seçimi gibi konularda artık oybirliği yerine üçte iki çoğunlukla karar alma yetkisi getirildi. Bu karar, binaların yenilenmesinde tüm maliklerin muvafakatının aranmaması, dükkân sahiplerinin itiraz etmesine rağmen konutların yenilenebileceği anlamına geliyor.  Böylece karar alma süreci de hızlanmış oldu.

Adana’da Kentsel Dönüşüm Önemli

Türkiye’nin en büyük kentlerinden biri olan Adana da kentsel dönüşüme yoğun ihtiyaç duyan iller arasında bulunuyor. Şehrin denize yakınlığı, nem oranı ve yeraltı su seviyelerindeki yükseklik, eski yapılarda genellikle deniz kumu kullanılması, yapılarda temel ve bina izolasyonuna ihtiyaç duyulmaması gibi nedenlerle binalarda inşaat çelikleri diğer illere oranla daha çabuk paslanıp çürüyebiliyor. Bunun sonucunda da beton yüzeylerinde çatlama ve dökülmeler artıyor.

Adana’da eski binalarda yapılan incelemelerde, beton numunelerinin düşük sevilerde olduğu, beton kalitelerinin çok da iyi olmadığı sıkça rastlanan bir durum. Dolayısıyla şehirde güvenli oturuma imkân vermeyen eski binaların yıkılıp, yeniden yapılması gerekiyor. Bu kapsamda 2001 yılında çıkarılan 4708 sayılı kanun ile de denetimler daha da sıkılaştırdı.

Adana’da Kentsel Dönüşüm Projeleri ve Handan Karay İnşaat

Adana’da satılık lüks konutlar yaparak vatandaşları ev sahibi yapan Handan Karay İnşaat, kentsel dönüşüm çalışmalarında da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan aldığı izinlerle görev alıyor. Şehrin çeşitli yerlerdeki sağlıksız ve eski binaları yıkıp, yeni yönetmeliklere uygun konut projeleri üreten Handan Karay İnşaat, vatandaşları konforlu ve güvenli yaşam alanlarına kavuşturuyor. Şehrin birçok noktasında başarılı bir şekilde kentsel dönüşüm çalışmaları yürüten Handan Karay İnşaat, vatandaşları mutlu, huzurlu ve konforlu yaşamla buluşturuyor. Sizler de güvenliğinizi tehlike altında bulunduran, ekonomik olarak ömrünü tamamlamış binalarınızın kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yenilenmesini istiyorsanız Handan Karay İnşaat’a başvurarak kazançlı çıkabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Başvuru Formu

Handan Karay İnşaat, Adana’da birçok kentsel dönüşüm projesini başarı ile tamamlayıp hak sahiplerine dağıttı. Sizler de Handan Karay İnşaat güvencesiyle ekonomik ömrünü tamamlamış binalarınızın yıkılarak yeni yönetmeliklere uygun olarak yenilenmesini istiyorsanız aşağıda bulunan ‘Kentsel Dönüşüm Başvuru Formu’nu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kampanyalardan haberdar olmak için elektronik ileti almak istiyorum.
Bilgilendirme ve Aydınlatma Metni'ni Okudum ve Kabul Ediyorum.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Copyright © 2024 HANDAN KARAY İNŞAAT. Tüm Hakları Saklıdır.

<