Soğuk Havadan Korunmak İçin Yeni Yöntem: Pencerelerde Kış Ayarı

Soğuk
                Havadan Korunmak İçin Yeni Yöntem: Pencerelerde Kış Ayarı

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte elektrikten, su ve doğal gaza kadar pek çok giderde tasarruf yolları aranmaya başlandı. Sürekli gelen zamlarla birlikte faturaların kabarması vatandaşın bütçesini zorlarken kış aylarında soğuk havadan korunmak için sadece pencerelerle pratik bir önlem alınabiliyor. Adana’da satılık lüks villalar ile hayalleri gerçekleştiren Handan Karay İnşaat, doğal gaz faturalarını düşürecek yöntemleri sizler için derledi...

Havaların soğumasıyla birlikte birçok kişi internette doğal gaz faturalarını indirmeye yarayacak olan yöntemleri araştırmaya başladı. Kış aylarında doğal gazdan tasarruf etmek isteyenler için bazı yöntemler ortaya çıkmaya başladı.

Bu yöntemlerden biri de pek bilinmeyen ancak en pratik yöntemlerden olan PVC kapı ve pencerelerin kış ayarı oldu.

Yaz aylarında serinlemeyi sağlamak için pencerelerin yaz ayarında olması gerekirken kışın da kış ayarına alınması gerekiyor.

Pencerelerin Kış Ayarı Nasıl Yapılır?

PVC pencerelerin kış ayarı, herkesin kolayca yapabileceği bir uygulama. Pencerede bu ayarı yapabilmek için PVC penceresine yerleşebilecek büyüklükte bir alyan yeterli oluyor. Penceredeki geniş bölmeli alandan kolay bir şekilde alyan ile ayarlanabiliyor. Alyanı bu alana yerleştirdikten sonra çizgisine dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer çizgi aşağıda doğru bakıyorsa dört mevsim yani kış ayarında olduğu anlamına geliyor ve herhangi bir ayar yapmanız gerekmiyor. Ancak çizgi evin dışına doğru bakıyorsa yaz ayarında olduğu anlamına geliyor. Bu durumda çizgiyi alyan desteği ile aşağı doğru indirmek gerekiyor. Böylece kış ayarına getirerek evin daha kolay bir şekilde ısınması sağlanır.


Sosyal Medyada Paylaş

Copyright © 2024 HANDAN KARAY İNŞAAT. Tüm Hakları Saklıdır.

<