Kentsel Dönüşüm Kredisinde Önemli Gelişme!

Kentsel Dönüşüm Kredisinde Önemli Gelişme!

Riskli yapıların yenilenmesi için kullandırılacak kredi tutarlarında değişikliğe gidildi. Resmi Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe giren karara göre riskli yapı olarak tespit edilen gerçek ve tüzel kişilere ait konut ya da iş yerlerinin yenilenmesinde kullanılacak faiz destekli kredilerde, kredi tutarı iki katına çıkarıldı.

Kentsel dönüşümle ilgili önemli bir gelişme olan karar doğrultusunda, riskli tabir edilen binaların yenilenmesinde verilen faiz destekli krediler önceden 80 bin TL iken yeni karar doğrultusunda bu miktar 160 bin TL’ye çıkarıldı.

Diğer Krediler de Artırılmıştı!

Öte yandan konut edinme kredisi, konut yapım kredisi, işyeri edinme kredisi ve işyeri yapım kredisi tutarları da 200 bin liradan 400 bin liraya yükseltilmişti..

Birden fazla bağımsız bölümü maliki hak sahipleri için de her bir bağımsız bölüm için 1 milyon TL olan kredi tutarı 2 milyon liraya yükseltilmişti.

Bütün bunların yanında azami ana para ödemesiz dönem sayısı da konut edinme kredisi ve işyeri edinme kredisinde 1 yıldan 2 yıla çıkarıldı.

Adana’da Kentsel Dönüşüm

Handan Karay İnşaat, Adana’da bugüne kadar yaptığı çok sayıda Kentsel Dönüşüm projesiyle vatandaşları güvenli yaşama kavuşturuyor. Sizler de sağlam ve güvenli yaşam alanlarına kavuşmak istiyorsanız Handan Karay İnşaat’a uğramayı ihmal etmeyin!


Sosyal Medyada Paylaş

Copyright © 2024 HANDAN KARAY İNŞAAT. Tüm Hakları Saklıdır.

<