Evin Sürekli Güzel Kokması İçin İpuçları

Adana Evin Sürekli Güzel Kokması İçin İpuçları

Evimizin her zaman güzel kokmasını isteriz. Güzel kokan bir ev, insanların daha rahat ve iyi hissetmesini sağlar. Peki, evin sürekli güzel kokmasını sağlamak için neler yapılmalıdır? Adana’da satılık lüks villaların adresi Handan Karay İnşaat olarak evin sürekli güzel kokması için gerekli basit ipuçlarını sizler için derledik…

Evin Güzel Kokması İçin Ne Yapılmalı?

Kabartma Tozu

Oda parfümü, kötü kokuları gidermekte her zaman yeterli olmaz. Kabartma tozu ise kötü kokuları maskelemek yerine onları emerek yok eder. Buzdolabı, kiler gibi evde kötü kokuların yayıldığı yerlere kabartma tozu koymak etkili olacaktır.

Temizlik

Kilim, halı, perde, dekoratif yastıklar, koltuklar gibi yumuşak yüzeyler düzenli olarak temizlenmelidir. Dekoratif yastık ve perdeler yılda bir veya iki kez; kilim ya da halılar yılda bir kez temizlenmelidir. Halının üzerine biraz kabartma tozu serpip birkaç saat sonra süpürmek de kötü kokulardan kurtulmayı sağlar.

Pencereleri Açın

Pencereleri açmak odanın havasını temizler ve kişilere iyi hissettirir. Soğuk havalarda dahi düzenli olarak pencereleri açmak ve evi havalandırmak gerekir.

Kokulu Poşetler

Odaların ve dolapların güzel kokması için etrafa kokulu poşetler yaymak iyi bir fikirdir. Bu kokulu poşetleri satın alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Bir parça kumaşın üzerine biraz lavanta koyup, sevdiğiniz uçucu yağdan birkaç damla eklemek ve poşeti bir kurdele ile kapatmak yeterli olacaktır.

Uçucu Yağlar İçeren Difüzör

Eve taze ve hoş bir koku vermek için biberiye, limon, nane ve portakal, tarçın gibi yağlar içeren bir uçucu yağ difüzörü kullanılabilir.

Kokulu Mumlar

Odalarda kokulu mum kullanmak da evin güzel kokmasını sağlar ancak güçlü ve farklı kokuları karıştırmak bunaltıcı olabilir. Bu yüzden uyumlu kokuları seçilmelidir.


Sosyal Medyada Paylaş

Copyright © 2024 HANDAN KARAY İNŞAAT. Tüm Hakları Saklıdır.

<