Adana’da Satılık Lüks Evler İçin Mutfaklara Kiler Dolabı Önerileri

Adana’da Satılık Lüks Evlerin Adresi Handan Karay İnşaat’tan Pratik Bitki Bakımı Önerileri

Handan Karay İnşaat olarak Adana’da sağlam, estetik ve konforlu konut projelerini hayata geçirmekle kalmıyor, evlerinizi kullanışlı ve huzurlu birer yaşam alanına çevirebilmeniz için dekorasyon önerilerini de sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Neredeyse hepimizin mutfak dolaplarının ağzına kadar dolu olduğu bu günlerde mutfak kiler dolapları imdadımıza yetişiyor. İşte satılık lüks ev projelerinin mimarı Handan Karay İnşaat’tan mutfak kiler dolabı tavsiyeleri…

1 – Bol Kapaklı ve Çekmeceli Dolaplarla Hayatı Kolaylaştırın

Kiler dolabının en temel fonksiyonu büyük ve geniş bir hacme sahip olması. Büyük tencereler ve kış aylarında kullanmak için sakladığınız kavanozları saklamak için en ideal seçim bol kapaklı ve çok çekmeceli dolaplar. Mutfağınızda böyle bir dolap için yer varsa karar vermek için çok oyalanmanıza gerek yok.

2 – Küçük Mutfaklar İçin De Çözümler Mevcut

Mutfağınız küçükse 5 kapaklı bir dolap da işinizi görebilir. Çok sayıda seçenek mevcut… İhtiyacınız ve imkânlarınız doğrultusunda en kullanışlı seçeneği tercih edebilirsiniz.

3 – İhtiyacınızı Net Olarak Belirleyin

Dolabın kendi başına güzel ve işlevsel olması yeterli değil. En iyi dolap, ihtiyacınız olan dolaptır. Daha fazla çekmece mi istiyorsunuz yoksa daha geniş raflar mı? Neyi aradığınızı bilmek, bulmanızı da kolaylaştıracaktır.

4 – Açık Raf Sevenler!

Bazıları baharat kavanozlarını bile en şık olanlarından seçer. Hal böyle olunca şık tasarımlı kavanozları kapalı dolaplara hapsetmek de mantıklı değil. Bu yüzden açık raflı dolaplar da tavsiye listemizde yerini alıyor.

5 – Ahşapta Şıklığı Keşfedin

Ahşap malzemeyi sanat eserine dönüştüren tasarımlar mevcut. Bütün fazlalıkları doldurabileceğiniz bir deponun ötesinde mutfağınıza şıklık ve estetik katacak ahşap dolaplara da göz atabilirsiniz.

6 – İhtiyacınız Küçük Bir Dolap Mı?

Minimal bir dekorasyondan hoşlanıyor ve kiler dolabında saklayacak çok şeyiniz olmuyorsa, üzerine baharatlıklarınızı ve birkaç kavanozunu koyabileceğiniz küçük bir dolap da seçebilirsiniz. Bu sayede hem sorununuz çözülür hem de mutfağınızda size ve sevdiklerinize daha çok yer açılır.

7 – Dolabın Üzerini Tezgâh Olarak Kullanmaya Ne Dersiniz?

Geniş bir dolap hem tava ve tencerelerinizi hem de erzaklarınızı saklarken, üzerini tezgâh olarak kullanma imkânı da verebilir. Bu sayede alanları akıllıca kullanmış olursunuz.

8 – Kitaplıklar Da Kiler Dolabına Dönüştürülebilir

Kapaklı bir kitaplığınız varsa bu da bir kiler dolabının yerine geçebilir. Boyutlarına göre sadece mutfakta değil balkonda bile kullanabilirsiniz.

9 – Genişlik ve Kullanım

İçine neredeyse bütün bir evi sığdırabileceğiniz genişlikte, zaten kiler dolabı olmak için tasarlanmış modeller, geniş evler için ideal.

10 – Büyük Mutfaklarda Kiler Dolabını Dekorasyonun Bir Parçası Yapın

Mutfak dolapları hangi renkse o renkte bir kiler dolabı seçmek dekorasyonunuzu tamamlar ve çirkin bir görünümden sizi kurtarır.

11 – Kiler Odanız Varsa

Çok sayıda rafın olduğu tasarımlar eğer bir kiler odanız varsa bütün bir kışa yetecek kadar erzak depolamanıza imkân sağlar.


Sosyal Medyada Paylaş

Copyright © 2024 HANDAN KARAY İNŞAAT. Tüm Hakları Saklıdır.

<