2022 Sonbahar Dekorasyon Trendleri

Adana Satılık Evin Adresi Handan Karay İnşaat’tan 2022 Sonbahar Dekorasyon Trendleri

Sıcak yaz günlerine veda edip sonbahara merhaba demenin zamanı geldi. Mevsim geçişleri, yaşam alanlarını düzenlemek, ihtiyaçları gözden geçirmek için uygun zamanlardır. Minik dokunuşlarla yaşam alanlarını sonbahara hazırlamak mümkün… Adana satılık evin adresi Handan Karay İnşaat, 2022 sonbahar dekorasyon trendlerini sizler için derledi…

  • Doğal ve sıcak tonların etkisinde olan mekânlara koyu yeşil, hardal, kahverengi gibi vurgulayıcı renkler eklenebilir. Bir tablo, kırlent veya cam vazo içindeki çiçekler gibi aksesuarlarla bu renkler değerlendirilebilir.
  • Sonbahar rengi olan sarıyı, yaz sıcağının etkisinden çıkararak, yağmurlu havaları da kapsayacak şekilde kullanabilirsiniz. Sarı ile uyumlu olan gri ve kahvenin açık tonlarıyla dekorasyon tercihlerinde yumuşak geçişler yapılabilir. Sonbahar ayları özellikle dış mekanlarda da vakit geçirilebilen zamanlar olduğu için balkon ve bahçeler sarı renkli kır çiçekleriyle çeşitlendirilebilir.
  • Romantizmi çağrıştıran sonbahar aylarında mumlar, parıltılı detaylar, tatlı pembe yastıklar ve battaniyelerle keyifli okuma köşeleri oluşturulabilir. Bu yıl hacim ve maksimalist detaylar da öne çıkıyor. Ayrıca maksimalist yaklaşımla birlikte eklektik tarzda nostaljik detayların da etkisi görülüyor.
  • Son dönemde ilgi çeken dekorasyon trendleri arasında Botanical yaklaşım da bulunuyor. Evler artık “sürdürülebilirlik ve doğallık” vurgusuyla yaşam alanının ötesinde “yaşayan mekânlara” dönüşüyor. Bitkiler, botanik detaylar ve sanat eserleriyle evlerde doğal dokunuşlar yapılabilir.
  • Kadife kırlentler ve yün battaniyeler kullanılarak koltukların üzerinde yeni katmanlar oluşturulabilir. Fazla aksesuar eklemeden ışık, renk ve doku getiren öğeleri tercih etmek uygun olacaktır. Bambu ya da rattan gibi doğal malzemelerden yapılmış mobilyalara, toprak saksılara, makrome duvar askılarına yer verilebilir.

Sosyal Medyada Paylaş

Copyright © 2024 HANDAN KARAY İNŞAAT. Tüm Hakları Saklıdır.

<