Evde Minimalist ve Ferah Bir Ortam Oluşturmanın Yolları

Minimalist tasarımlar, ortamda kalabalığı azaltarak, evinizin daha estetik bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Handan Karay İnşaat, evinizde ferah ve minimalist bir ortam oluşturmak için deneyebileceğiniz yöntemleri sizler için açıkladı…

1. Minimal Mobilyalar

Minimal bir görüntü için önce mobilyalardan başlanabilir. Renkleri birbirine yakın sandalye, masa ve koltuk gibi mobilyalar görüntü kalabalıklığını azaltarak daha ferah bir ortam oluşturur.

2. Evin Yüzeylerini Temiz Tutmak

Minimal bir evin yüzeyleri mutlaka temiz olmalıdır. Yer, duvar, tavan, dolap ve raflar temiz tutulmalı ve gereksiz eşyalardan arındırılmalıdır. Sürekli kullanılmayan eşyalar kaldırılmalıdır.

3. Az ve Öz Biblo

Tek düze eşyaların bulunduğu bir ev sıkıcıdır. Dolayısıyla birkaç biblo ile ev süslenebilir ve iç açıcı bir yaşam alanı oluşturulabilir. Örneğin; yemek masasında gümüş şamdanlar, renkli peçeteler ya da farklı desenlerdeki masa örtüleri yerine daha şık olanlar seçilmelidir.

4. Duvarlarda Az Eşya

Minimal bir ortam için evin duvarlarına türlü eşyalar asmak veya yapıştırmak yerine gözü yormayan bir tablo kullanılabilir. Duvarın renginin de mobilyalara uyması önemlidir.

5. Bazı Eşyaları Uzakta Tutmak

Kullanılan her eşyanın göz önünde ya da el altında olması gerekmez. Eşyalar, gözden uzak çekmece ve dolaplarda saklanabilir. Örneğin; kitaplığa kitaplar, filmler ve not defteri konulabilir ama fazlasını koymamak gerekir.

6. Pencereler ve Perdeler

Ferah bir görünüm için sadece kaliteli perde yeterli olmaz. Düz renkte ve hafif kumaştaki perdelerle eve iç açıcı bir görünüm kazandırılırken minimal bir ev ortamı da oluşturulabilir. Pencerenin önünde çok süsleme olmamalıdır.

7. Zeminde Düz Desenler

Zemin döşemeleri tek renk ya da tek desende olmalıdır. Desenli bir zemin, gözleri yoracaktır. Ayrıca mobilyalara uygun renkte halı kullanılmalıdır.


Sosyal Medyada Paylaş

Copyright © 2024 HANDAN KARAY İNŞAAT. Tüm Hakları Saklıdır.

<